You are here: Home Sborové dopisy SD 2011 červen 2011 Růst a proměněné životy
Hlavní menu
News
2. 6. 2012
Světový den evangelizace
Přidejme se k celosvětové iniciativě "Světový den evangelizace"
1. 6. 2012
Otevřený kostel
- přednáška Libora Michálka -
Akce s bohatým programem pořádaná v rámci Noci kostelů 2012
29. 5. 2012
Seminář o pomluvách ve světle Bible
pokračování série Biblických přednášek
27. 5. 2012
Celosvětový den modliteb
Setkání křesťanů k modlitbám za naši zemi. Letos na Hradčanském náměstí.
24. 5. 2012
Místo uzdravení
Pravidelná setkání k modlitbám za uzdravení
24. 5.
 
Document Actions

Růst a proměněné životy

Kategorie: úvodník

Když jsem nedávno dostal zadání napsat něco na téma páté hodnoty CKS „Růst a proměněné životy“, okamžitě se mně vybavovalo to, co říkal nedávno v Praze Graham Tomlin. Mnozí křesťané v naší zemi by si přáli, aby církev rostla. Někteří dělají mnohé akce, aby se to stalo, ale ono se to nějak moc v naší zemi neděje, možná dokonce naopak. Je důležité se tím zabývat a hledat na tuto otázku odpověď. A tak i já zkusím k tomu hledání přidat i kousek z mého pohledu, co se vejde na tyto řádky.

Poslední dobou mě více zaměstnává, jaké je svědectví našeho života, jak nás křesťany vnímají a vidí nevěřící lidé, kteří žijí kolem nás. Zvláště mě zastavilo slovo G. Tomlina, který řekl, že průzkumy mezi nevěřícími říkají, že nás často vnímají jako pokrytce. Pokrytec je ten, kdo nežije pravdivě. Něco jiného říká a něco jiného žije. A jestli to tak opravdu je, musíme se tím každý z nás zabývat a hledat, jak to mohu změnit. Asi najednou nezměníme veřejné mínění anebo pohled médií, ale každý z nás můžeme postupně měnit pohled lidí, kteří mne znají. Důležité však vždy bude, jestli opravdu chci?

Položím tedy každému z nás otázku: Jaký je můj životní styl křesťana v této době? Mám v životě hodnoty, jaké měl Ježíš, a ty, co máme v našich Biblích? Mám v životě něco, co by druhé zajímalo či přitahovalo, anebo žiji životní styl, jako všichni lidé kolem mne, kteří Ježíše neznají? Věřím, že nejsme stejní jako nevěřící lidé, důležité však je, jestli je to vidět? (Nemůže světlo na hoře ležící nebýt vidět.) Co nás tedy odlišuje od druhých lidí, když říkáme, že jsme Kristovci? Chtěl bych, každého, kdo čte tento úvodník, povzbudit k přemýšlení a k tomu, aby si položil otázku: Co mohu změnit ve svém životě, aby se můj křesťanský život stal pro druhé něčím přitažlivý či zajímavý?

Mám za to, že to hlavní, co by mělo být v našich životech pro druhé přitažlivé, v nás, kteří vyznáváme Ježíše, je On sám. Je to jeho láska, jeho charakter a jeho moc. Myslím, že toto máme mít.

Je-li ve mně Boží láska, bude ze mne vyzařovat nadpřirozený Boží pokoj do všech situací a lidé si toho určitě všimnou. Je-li ve mne Boží duch, moje povaha se bude měnit a i toho si lidé všimnou. A je-li ve mne Boží moc a někomu třeba nabídnu modlitbu v jeho těžkostech, i toho si lidé všimnou. A potom už je blízko k tomu, aby se mne lidé zeptali, cože to je v mém životě a proč jsem jiný, proč mám takový veliký pokoj a klid, když jiným třeba „tečou nervy“. Proč se nestrachuji z teroristů a z pohrom? Jestli je Ježíš naším vzorem a určuje náš životní styl, musí se to projevit.

Žijeme v době, kdy je velká inflace slov a lidé často už ani nevnímají, co se říká. Myslím ale, že stále více lidí v chaosu tohoto světa bude vnímat, když budeme schopni jim nabídnout nadpřirozený pokoj. Ten však můžeme nabídnout jen tehdy, jestliže ho žijeme, jestliže ho denně přijímáme ve chvílích, které trávíme s Ježíšem. Žádné (naše) křesťanské aktivity nemohou nahradit čas, kde jsem jen já a Ježíš.

Jedině Kristem proměněné životy mohou způsobit růst. Růst mého pokoje, růst přitažlivosti mého života, růst přitažlivosti skupinky, sboru a církve, kde je Jeho láska, Jeho charakter a Jeho moc.

Nežeňme se za ničím jiným, než za tím, aby Ježíš byl opravdu Pánem mého života. To přinese růst. Rozhodněme se dnes změnit svůj životní styl na životní styl „Jen s Ježíšem“ a podřídit tomu všechny své životní aktivity, dokonce i ty křesťanské.

Zjevení Janovo 3:20:  Hle, stojím u dveří a tluču; kdo by uslyšel můj hlas a otevřel dveře, k tomu vejdu a budu s ním večeřet a on se mnou.

Jan Cvejn, pastor KS Děčín a člen Rady KS

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards:

Personal tools